ПСИХОСОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

ПСИХОСОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Проєкт «Сприяння захисту, благополуччю та соціальній згуртованості вразливих груп населення в Україні»
ПСИХОСОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Проєкт розпочався у березні 2018 року і триває до сьогодні, реалізується у Харківській області за підтримки Датського Червоного Хреста.

Метою проєкту передбачено забезпечення оптимізованої соціальної згуртованості та покращення рівня психосоціального благополуччя серед населення з територій, що постраждали від конфлікту, для їхньої безпеки та більшої емоційної стійкості як результату належного захисту, доступу до інформації про їхні права та до ресурсів щодо їх використання.

У рамках проєкту співробітники та волонтери надають психосоціальну підтримку демобілізованим військовослужбовцям, внутрішньо переміщеним особам та місцевому населенню, яке потребує психоемоційної підтримки. Наприклад, люди з інвалідністю, батьки-одинаки та інші.
На території Молодіжного центру Червоного Хреста Харківської області проводять кінолекторії, творчі заняття, групи підтримки, психоедукації, тобто. заняття з психологічної освіти населення.

Також проводяться виїзні заходи у військовому шпиталі – це кінопокази з обговоренням, а також у модульному містечку – творчі заняття для дітей різних вікових категорій.
Наприклад:
- арт заняття;
- Сімейні заходи;
- Групи підтримки;
- тематичні зустрічі (літ/муз зустрічі, ігротеки, кіноклуби);
- рекреаційні заходи;
- психоедукація (поширення інформації про психологічні явища та реакції).

Всі заняття проводяться для покращення психоемоційного стану та адаптації до нових життєвих обставин людей.

Що, як і навіщо ми робимо?
ПСП - це заходи та дії щодо задоволення внутрішніх психологічних та зовнішніх соціальних потреб окремих осіб, сімей та спільнот. Це те, що допомагає людині відновлюватись після пережитого стресу чи складних життєвих ситуацій за допомогою задоволення потреб. ПСП може надавати навчений волонтер без психологічної освіти.
В останні десятиліття жертвами катастроф та конфліктів дедалі частіше стають цивільні особи. Крім надання продовольства, води та даху, волонтери КК сприяють вирішенню психологічних та соціальних проблем людей, охоплених кризою. Внутрішньо переміщені особи (ВПО), колишні військовослужбовці та суспільство, що приймає, — наша цільова аудиторія, т.к. вони стали учасниками/потерпілими від конфлікту. Також ПСП необхідне тим, хто живе у складних життєвих ситуаціях.

Контакти: м. Харків, вул. Новгородська, 4,

Захист життя людини

Запобігання та полегшення людських страждань

Твердження ідеалів миру, добра та милосердя

Хто ми

Харківська обласна організація – структурний підрозділ Товариства Червоного Хреста України – найстарішої та наймасштабнішої гуманітарної організації на території України. Діяльність: медико-соціальна допомога та охорона здоров'я; підготовка до надзвичайних ситуацій та реагування на них; навчання та поширення знань; розвиток молодіжного та волонтерського руху.

Що ми робимо

Основна мета діяльності Товариства Червоного Хреста України — захист життя людини, запобігання та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій, надання допомоги медичній службі збройних сил та органам охорони здоров'я, сприяння органам державної влади України у їх діяльності у гуманітарній сфері .

Наші фото