Disable Preloader

Центр підтримки сім’ї

Центр підтримки сім’ї

Центр підтримки сім’ї.

Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) і Міжнародний дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ мають тривалу історію продуктивної співпраці, і ця історія створюється в тому числі в Харківській обласній організації Товариства Червоного Хреста України (ХОО ТЧХУ).

Згідно з угодою про співпрацю між ТЧХУ і ЮНІСЕФ від 30.12.2014 р. у Харкові в 2015 р. був реалізований проект, у рамках якого було створено Центри підтримки сім'ї (ЦПС) при трьох районних організаціях ТЧХУ. Протягом 2015 р. послугами цих ЦПС скористалися 42 402 особи; на постійній основі — 22 771 людина, із них 14 593 дитини.

Центр підтримки сім'ї в Харкові продовжив свою роботу з травня 2016 р. Головне завдання Центру не змінилося — проведення культурно-масових і спортивних заходів (ігротеки, кінопокази, спортивні ігри тощо), тренінгів з різних тем, консультацій з проблем сім’ї та розвитку особистості.

При Центрі діють мобільні групи, які включають до себе психолога, спорт-інструктора, педагогів й аніматорів. Такі групи проводять виїзні культурно-масові, спортивні, інформаційні, тренінгові заходи, надають психосоціальну підтримку.

Один із важливих напрямків діяльності Центру — проект «Створення умов для розвитку соціальної активності та усвідомлення важливості дотримання принципів рівності в молодіжному оточенні». Цей проект охоплює понад 40 шкіл Харкова і Харківської області. У кожній школі, що бере участь у проекті, проходить тиждень культурно-масових заходів (відповідно до віку учасників), а також конкурс малюнків (для молодших класів), фотоконкурс (для середніх класів), відеоконкурс (для старших класів). Мета цього напрямку діяльності ЦСП — соціалізація та інтеграція молоді, причому це стосується як внутрішньо переміщених осіб, так і місцевого населення. Завдання проекту полягають у тому, щоб сформувати в дітей і молоді певні навички та необхідні знання щодо неагресивної поведінки, запобігання конфліктних ситуацій, визначення свого місця в соціумі, щодо здорового способу життя, волонтерства та інших принципово важливих питань. Відповідно розроблено чотири освітньо-розважальні програми, кожна з яких орієнтована на дітей і молодь певного віку.

Центр підтримки сім’ї — це місце, де кожен зможе знайти допомогу та підтримку. В ньому працюють фахівці, які знаходять спільну мову як з дітками, так і з їхніми батьками та які намагаються, щоб будь-яка людина відчувала себе захищеною і потрібною, мала можливість займатися розвиваючою, творчою діяльністю і просто весело проводити дозвілля. Приходьте за допомогою та долучайтеся до діяльності Центру!

Харківський Центр підтримки сім’ї працює за адресою: вул. Молочна (Кірова), 38, 6 етаж, оф. 7

Автор - Наталія Буленко.