Disable Preloader

Мобільні бригади медичної допомоги

Мобільні бригади медичної допомоги

Мобільні бригади медичної допомоги.

У грудні 2014 р. Товариство Червоного Хреста України, Всесвітня організація охорони здоров'я та Міністерство охорони здоров'я України підписали угоду про створення мобільних груп для надання послуг охорони здоров’я громадянам за місцем їхнього мешкання, особливо у важко досяжних населених пунктах. Із січня 2015 р. у п’яти східних областях України (в місцях великої концентрації внутрішньо переміщених осіб) почала діяти нова мережа мобільних бригад невідкладної первинної медико-санітарної допомоги.
За словами Доріт Нітзан, представниці ВООЗ в Україні, для внутрішньо переміщених осіб доступ до послуг охорони здоров'я в регіонах, до яких вони переїхали, ускладнений, оскільки ці особи не інтегровані в місцеві системи медичного обслуговування. Нова концепція мобільних клінік покликана ефективно забезпечити потреби в послугах охорони здоров'я для людей, які вже і так постраждали від наслідків конфлікту. Послугами мобільних клінік користуються не тільки внутрішньо переміщені особи, а й люди, які перебували або перебувають в зоні конфлікту, або ж мешкають в районах обслуговування мобільними клініками.
Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України має чотири мобільні бригади невідкладної первинної медико-санітарної допомоги — при Чугуєвській і Балаклійській районних організаціях, у Куп’янській і Ізюмській міськрайонних організаціях ТЧХУ; перша з них почала працювати в лютому 2015 р.
До кожної мобільної бригади медичної допомоги входять лікар, дві медичні сестри та водій/логіст. Бригада оснащена основним необхідним медичним і допоміжним обладнанням і лікарськими засобами;Куп’янська та Балаклійська бригади мають обладнані автомобілі. Мобільні бригади надають медичну та консультативну допомогу, а також допомогу гуманітарними препаратами, здійснюють діагностичні дослідження.
Під час підготовки статті використані матеріали сайту ВООЗ (http://www.euro.who.int)

Автор - Галина Саган.