Disable Preloader

Обережно міни

Обережно міни

Обережно, міни.

Підготовка до реагування на надзвичайні ситуації є вкрай важливою, тому ХОО ТЧХУ пишається тим, що саме харківський командир загону швидкого реагування є координатором всеукраїнського проекту щодо зниження ризиків від мін та вибухонебезпечних пережитків війни, який реалізується з липня 2015 року Товариством Червоного Хреста України за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Основним завданням проекту є підвищення обізнаності вразливих верств населення про проблему мін та вибухонебезпечних пережитків війни. Зусилля сфокусовані на інформуванні жителів населених пунктів в зоні конфлікту, а також вимушених переселенців.
Найбільш ефективний інструмент для донесення знань – це робота з представниками місцевих громад, які готові поширювати знання про небезпеку і про безпечну поведінку. Найчастіше це вчителі місцевих шкіл, співробітники Товариства Червоного Хреста України, волонтери різних гуманітарних організацій, співробітники ГСЧС.
У другій половині 2015 року та на початку 2016 року проведено біля 15 інформаційних сесій в Донецькій області, в тому числі в Слов'янську, Димитрові, Добропіллі, Маріуполі, Курахово та Авдіївці. Крім того семінари за цим проектом планується проводити не тільки в Донецькій та Луганській областях, де ця проблема є життєво важливою, але й в інших областях України, для яких ця тема все одно є актуальною через вибухонебезпечні наслідки Великої Вітчизняної Війни.
На постійній основі ведеться збір даних про інциденти з мінами та боєприпасами, які не розірвалися або були покинуті, що дозволяє направляти роботу на пріоритетні райони та змінювати інформацію, яка використовується на заняттях.

Автор - Сергій Панасенко.