Патронажна служба

Патронажна служба

Патронажна служба.

У реалізації статутних завдань Товариства Червоного Хреста України величезне значення має патронажна служба.
Програма патронажних сестер є традиційним напрямком діяльності Товариства. Патронажна служба створена для надання медичної допомоги, догляду, соціально-побутового обслуговування самотніх, позбавлених опіки непрацездатних громадян похилого віку, інвалідів, ветеранів війни та праці, деяких інших соціально незахищених категорій населення, а також для проведення медико-соціальних, профілактичних та освітніх програм серед населення.
З 2012 до 2015 р. кількість працівників патронажної служби ХОО ТЧХУ була незмінною — 108 осіб. Однак у першому півріччі 2015 р. відповідно до постанови Президії Правління Товариства Червоного Хреста України був здійсний перерозподіл і на Харківську область було виділено 30 додаткових ставок патронажних медичних сестер.
Сьогодні в патронажній службі Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України працюють 138 патронажних сестер, із них 66% — у сільській місцевості.
На обліку в ХОО ТЧХУ перебувають 24 тисячі жителів Харківської області. Щорічно патронажною службою надається допомога вдома понад 4,5 тисячам підопічних (45% з яких — люди, обмежені в пересуванні). Вони отримують понад 600 тисяч медичних і соціально-побутових послуг.
Для роботи в сільській місцевості патронажні сестри забезпечені велосипедами, а ось питання оплати пересування в муніципальному транспорті залишається відкритим.
На базі трьох центрів першої допомоги, соціальної підтримки та реабілітації , а також десяти кімнат соціальної допомоги Червоного Хреста надається понад 75 тисяч медичних і соціально-побутових послуг на рік.
Ми зберігаємо намір відкрити центри першої допомоги або кімнати соціальної допомоги в кожному районіобласті. Очевидною перешкодою є відсутність коштів на оплату оренди приміщень і комунальних послуг таких центрів.
Патронажна служба ХОО ТЧХУ має 26 «банків одягу», в яких вже п’ять років реалізується програма «Чобіток» із залученням натуральної допомоги від населення, а також завдяки отриманню гуманітарних вантажів у вигляді одягу, взуття, ковдр, постільної білизни та ін. За цей час «банками одягу» скористалися понад 160 тисяч нужденних.
Кількість пунктів прокату речей з догляду та реабілітації хворих зараз збільшилася вдвічі, більш того, завдяки підтримці Національного Комітету ТЧХУ вони істотно поповнилися засобами реабілітації.
Із залученням волонтерів у сільській місцевості, де відсутні фельдшерсько-акушерських пункти, був створений 21 пункт першої допомоги, в яких зареєстровано понад 45 тисяч звернень жителів.
За підтримки Національного комітету, за рахунок міжнародних програм у 2014 р. ресурси патронажної служби в Харківській області були поповненні на суму понад 0,5 млн грн. Це аптечки першої допомоги, гігієнічні набори, спецодяг, засоби індивідуального захисту, тонометри тощо.
Збільшується загальна сума наданої натуральної та матеріальної допомоги незахищеним верствам населення.
У 2010–2015 рр. 383 тисячі 247 осіб отримали допомогу на суму понад 29 млн грн, у тому числі грошову допомогу — 628 осіб (на суму понад 230 тис. грн).
Патронажні сестри ХОО ТЧХУ беруть участь у проведенні благодійних акцій.
Зрозуміло, що патронажна служба — це не тільки цифри, а й щоденна важка робота. Ми низько вклоняємося вам, дорогі сестри милосердя, за вашу безцінну працю, яка подовжує життя людей похилого віку, скрашує самотню старість.

Автор - Людмила Ярковая.