Disable Preloader

Спільно з ЮНІСЕФ (UNICEF) — Центри підтримки сім’ї

Спільно з ЮНІСЕФ (UNICEF) — Центри підтримки сім’ї

Спільно з ЮНІСЕФ(UNICEF) — Центри підтримки сім’ї.

Протягом 2015 р. (з 2 лютого) у Харківській області був реалізований спільний проект Товариства Червоного Хреста України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Створення безпечного та захисного середовища для дітей та їхніх батьків/опікунів, постраждалих внаслідок конфлікту». Загальна мета Проекту — створення на рівні громад захисного середовища для сімей, де постраждалі внаслідок збройного конфлікту дівчатка, хлопчики та їхні піклувальники мають доступ до інформації та послуг, що забезпечують їхній соціальний захист і сприяють розвитку психологічної стійкості.
У межах Проекту в Харкові працювали три Центри підтримки сім’ї (ЦПС). У кожному з них надавали свої послуги фахівці: психолог, педагог-організатор, педагог-вихователь, юрист.
За умовами Проекту, щодня у всіх ЦПС відбувалися обов’язкові заходи: індивідуальні та групові консультації фахівців, кінопокази, «кава-брейки», «home-work cafе» (надання допомоги у виконанні шкільних домашніх завдань), ігри, спортивні змагання, тренінги, тематичні бесіди; працювали різноманітні гуртки (рукоділля, ліпки, малювання). Протягом 2015 р. було проведено 673 такі заходи.
Фахівці Центрів провели також 670 виїзних заходів, працюючи у місцях компактного мешкання внутрішньо переміщених осіб: походи в театри, цирк, на різноманітні виставки; ігрова терапія; тренінги та лекції (щодо правил і практики належної гігієни, мінної безпеки, гендерного насильства, здорового способу життя, першої допомоги тощо). До заходів залучалися волонтери.
ЦПС розповсюджували рекомендовану ЮНІСЕФ літературу для сімей, батьків і дітей, постраждалих внаслідок конфлікту. Також надавалася гуманітарна допомога.
Протягом 2015 р. у трьох ЦПС послугами скористалися 42 402 внутрішньо переміщені особи; постійно послугами Центрів користувалася 22 771 людина, з них 14 593 дитини.

Автор - Наталя Буленко.