Disable Preloader

Волонтери Червоного Хреста

Волонтери Червоного Хреста

Родина волонтерів червоного хреста.

Чим відрізняється волонтерство в Товаристві Червоного Хреста України від втілення добрих справ самотужки? Волонтери вдосконалюються в навичках надання добра! Ми переймаємо досвід у більш досвідчених колег та охоче ділимося своїм.
Як і де активна молодь реалізує сміливі й амбітні добрі справи? Ось дві події минулого року, що надихнули нас на працю.
Перша подія — Молодіжний літній табір Товариства Червоного Хреста України. 27–31 липня 2016 р. активісти з усіх куточків України зібралися в селі Конопівка, що на Тернопільщині. Участь у заході взяли понад 60 осіб — представники кожної обласної організації ТЧХУ.

Активісти працювали над Положенням, функціями та обов'язками Молодіжної комісії, розробляли молодіжну політику та вдосконалювали вступний курс волонтера. Учасники табору не оминули зарубіжний досвід, аналізували напрацювання Молодіжної комісії та висували власні пропозиції. Активісти виступили з презентаціями, організували квест «Як добре я знаю рух, частиною якого я є», поділилися своїми напрацюваннями.

Друга велика подія — Шоста Молодіжна асамблея Товариства Червоного Хреста України. Наприкінці листопада 2016 р. понад 60 волонтерів з усієї країни приїхали до Києва за «ковтком» нових суспільно корисних знань. Активісти взяли участь у сесії з Міжнародного гуманітарного права, отримали навички роботи із засобами масової інформації, ознайомилися зі способом життя досвідченого волонтера-лектора з Данії. На прикладах симуляції учасники відпрацювали навички безпечнішого доступу — ознайомилися із ситуаціями, які можуть виникати в разі проходження контролю на блокпостах, у спілкуванні з бенефіціарами та під час взаємодії зі ЗМІ.

На асамблеї були підбиті підсумки діяльності молоді Червоного Хреста в 2016 р. За результатами роботи Всеукраїнської молодіжної комісії ТЧХУ, найбільш активною виявилася східна регіональна група. ЇЇ лідером була Олена Ковальова – представниця харківської молоді. У січні — жовтні 2016 р. волонтери східної регіональної групи надали допомогу 99 644 бенефіціарам, провели 861 захід і віддали 24 011 волонтерських годин добрим справам.

До Харкова делегація з 6 волонтерів повернулася з 4 відзнаками:
• Олександр Михайлов став лідером східної молодіжної регіональної групи та переможцем конкурсу «Волонтер року» в номінації «Приз глядацьких симпатій»;
• Ігор Безносенко переміг у номінації «Соціальне волонтерство» конкурсу «Волонтер року»;
• Олена Бєлоусова обійняла посаду заступника лідера Всеукраїнської молодіжної комісії ТЧХУ.
Волонтерський рух – це усвідомлення того, що разом ми можемо втілювати в рази більше добрих справ. Волонтерство – це не одноразовий порив душі, а системна робота для ефективної допомоги тим, хто найбільше її потребує!

Олена Бєлоусова, медіа-координатор, член Молодіжної ради ХОО ТЧХУ, заст. лідера Молодіжної комісії ТЧХУ

Автор - Владислав Васильцов.